Gelecek Yüzyılın Eğitim Modeli ile tanışmak için hazır mısınız? Bilgi ve kayıt için

Eğitim Programı

Eğitim Programı

Anaokulumuzda günlük program çocukların tüm alanlardaki gelişimini destekleyecek şekilde planlanıyor. Çocuklar gün boyu yabancı dille iç içe olup, meraklarını arttıran etkinliklere katılarak doğal yoldan dil öğreniyor.

Yaş gruplarının gelişimsel hedeflerine uygun şekilde hazırlanmış programın içeriği eğlenerek öğrenme temeline dayanıyor. Çember zamanı, düşünme-sorgulama zamanı, hikaye dinleme- oluşturma, tekerleme, kukla etkinliklerini içeren dil etkinlikleri, sanat ve yaratıcı etkinlikler, müzik ve ritim, fiziksel aktiviteler, bireysel ve grup oyunları, açık hava etkinlikleri, fen ve matematik çalışmalarının yanı sıra farklı ilgi alanlarını destekleyecek yaratıcı drama, fiziksel oyunlar, orff ve görsel sanatlar programın vazgeçilmez parçalarıdır.

Çocuklarda okuma ve anlama becerilerini geliştirmeyi ve kalıcı hale getirmeyi hedefleyen zengin bir kaynak listesiyle desteklenen eğitim yaklaşımımız, çocuklarda var olan doğal öğrenme merakını ve keşfetme isteğini pekiştirerek çocukların eğlenerek dil becerilerinin gelişimini hedefliyor.

 

Anadili İngilizce olan eğitmenler tarafından gün boyu sürdürülen %100 İngilizce eğitimi yer alıyor. Haftalık programda 5+ yaş itibariyle Fransızca etkinlik saati ile öğrencilerin Fransızcayı sevmeleri hedefleniyor.

  • Çocuk
  • Öğrenme
  • Bireysellik
  • İnsanİlişkileri
  • Sorumluluk Bilinci
  • İletişim Becerileri
  • Toplum ve Çevre Bilinci
  • Yaratıcılık
  • Kültür
  • Oyun ve Eğlence

Etkinlikler ve Atölyeler

Keşfederek, yaşayarak ve oynayarak öğrenmek, eğitim müfredatımızın temelini oluşturuyor. Anaokullarımızda sürdürülen zengin ders planlarına ek olarak 3, 4 ve 5 yaş gruplarında, geleceğin mutlu bireyleri küçüklerimizin kendilerini tanıdığı ve keşfettiği atölyeler uygulanıyor. Etkinlik ve atölyeler haftalık programda bir ders saati olarak yer alıyor.

Devamı »

Anneli Oyun Grupları

Anaokullarımızda öğrencilerimizin ebeveynleri ile katılacakları anneli oyun gruplarıyla eğlenceli vakitler geçirmesini sağlıyoruz. Oyun grupları annelerimize çocukları ile birlikte eğlenirken aynı zamanda onların öğrenme süreçlerine ortak olma fırsatı tanıyor. Oynarken Öğren, Müzik-Dans-Hareket, Sanat olmak üzere üç başlıkta sürdürülen anneli oyun gruplarımız haftada birer saatlik programlar halinde velilerimize sunuluyor.

Devamı »

Anaokulu Günlük Programı

Anaokulumuzda günlük program çocuklarımızın tüm alanlardaki gelişimini destekleyecek şekilde planlanıyor. Çocuklarımız gün boyunca Kanadalı öğretmenlerimiz aracılığıyla, yabancı dille iç içe oluyor. Merak uyandırıcı etkinliklere katılırken, doğal yoldan ve sosyal ortamında yabancı dil öğreniyor. Yaş gruplarının gelişimsel hedeflerine uygun hazırlanmış olan programımızın temeli eğlenerek öğrenmeye dayanıyor.

Devamı »