Gelecek Yüzyılın Eğitim Modeli ile tanışmak için hazır mısınız? Bilgi ve kayıt için

Yabancı Dil: İngilizce & Fransızca

Yabancı Dil: İngilizce & Fransızca

Erken yaş döneminde ve okul öncesi çağındaki çocukların dil edinim hızı, çocuğun öğrenme ortamındaki etkenlere bağlıdır. Bununla birlikte yabancı dilin devamlı kullanımı, çocukların, o dilde yaşlarına uygun dünya ve sözcük bilgisi geliştirmelerine olanak tanır.

Anaokullarımızda çocuklarımız İngilizce ve Fransızcayı gün boyu her alanda yaşayarak, oynayarak, eğlenerek öğreniyor; çünkü öğrenmek onlar için çocuk oyuncağı…

Oyunlar, öğrenmeyi eğlenceli hale getirmek için harika bir yoldur. Çocukların fiziksel ve sosyal dünyalarını keşfetmeleri, bilgi edinmeleri, problemleri çözmek için organize olmalarını ve çevrelerini anlamalarını sağlayan gelişim sürecinin önemli bir parçasıdır.

Bu bilinçle öğrenmeyi daha eğlenceli hale getirdik. Heyecanlı, öğrenmeye meraklı, kıpır kıpır miniklerimiz, sınıf içi ve sınıf dışı oyunlarla, zengin uygulamalı eğitim materyali ve başarısı kanıtlanmış uluslararası geçerliliği olan yöntemlerle, uzman eğitim kadromuz ve doğru dil kullanımını modelleyen native öğretmenlerimizle her iki dili öğreniyor.

Oyun temelli yabancı dil öğretim programımız, çocuklarımıza İngilizce ve Fransızcayı doğal süreçte, eş zamanlı, sorgulayarak ve gerçek deneyimler yaşayacakları öğrenme ortamı sunar. Yaş gruplarına uygun, günlük hayatla ilişkilendirilmiş aylık temalarımız; tüm çocukların katılımlarını sağlayacak merak, cesaret, ilgi ve motivasyonlarını artıracak, yabancı dili senkronik bir şekilde kullanabilecekleri etkinliklerle entegre edilmiştir.

Aynı şeyleri yapmak öğrencilerimiz için sıkıcıdır. Bu nedenle temel günlük programımızı yaptığımız egzersiz türlerini çeşitlendirerek uyguluyoruz. Ders kitabındaki alıştırmaları yapmak, öğrencilerin sosyal medyada veya öğrenim sitelerinde çalışmasını sağlamak ve eğitim materyalleri yerine gerçek hayat malzemeleri vermek arasında geçişler yapıyoruz. Çocukların ilgi ve meraklarını çekecek konularda alanlarında uzman konuşmacılar ile İngilizce ve Fransızcayı doğal yolla iletişim aracı olarak kullanmalarını sağlıyoruz.

Dinleme ve konuşma becerileri dil öğreniminin ilk basamaklarıdır. Hikâye anlatımı, drama, basit okuma pasajları, şiir ve şarkılar çocuklarımızın sözcükten basit cümlelere geçme sürecini hızlandırıyor.

Çocuklar sınıfta renkli ve heyecan verici şeyler yapmayı severler. Kendi oyunlarını, etkinliklerini ve projelerini yapmalarını sağlıyoruz. Özellikle sanat projeleri üzerine konuşmak yabancı dilin gelişimi için harika bir yoldur. Her çocuk, sanat etkinliklerinden sonra tamamlanmış sanat eserleri hakkında konuşur.

Hareket öğrenmenin temel ögelerindendir. Spor, dans, yoga gibi derslerimizde, tüm bedenin dil öğreniminde yer alması yararlı bir öğretim yöntemidir. Burada, fiziksel hareketleri dil komutlarıyla ilişkilendiriyoruz. Öğrenciler öğrendikleri gibi hareket eder, hareketleri kopyalar ve dil kavramlarını uygularken bütün bedenlerini dahil ederler. Bu, çocuklara yabancı dil öğretmenin en etkili yollarından biridir.

Uygulamalı materyalleri kullanmak, öğrencilerinizi İngilizce öğrenirken hareket etmelerini sağlamak için de harika bir yoldur.

FRANSIZCA OYUN OYNAYAN ÇOCUKLAR
FRANSIZCA OYUN OYNAYAN ÇOCUKLAR

Okulumuzun dil eğitimi konusundaki başarısı ve istikrarı kullandığı özel yöntemler dışında kaynağından öğretiyor olmasından kaynaklanıyor.

Parent as Partners

Akademik kadromuz ve tüm çalışanlarımız, çocuklarımızın en iyi eğitim olanaklarıyla buluşabilmeleri için velilerimizle o...

Parent as Partners