Gelecek Yüzyılın Eğitim Modeli ile tanışmak için hazır mısınız? Bilgi ve kayıt için

Neden Farklıyız?

Neden Farklıyız?

 • Onaylı Uzman Öğretmenler

  Okullarımızda çalısan tüm öğretmenlerimizin, alanlarında uzman diplomalı ögretmenler olması birinci önceliğimizdir. Kadromuzun dil eğitimi ve akademik alanlardaki uzmanlığı ile eğitimcilikte sahip oldukları deneyim, hem Türk hem de Kanadalı direktörler tarafından dikkatlice degerlendirilen kriterlerdir.

 • Eğitime Kanada’da Devam Etme İmkânı

  Her iki ülkenin Eğitim Bakanlıkları tarafından kayıt altında bulundurulan okulumuzun öğrencileri, anaokulundan ilkokul ve sonrasında liseye kadar, eğitim hayatlarına diğer Kanadalı öğrencilerle aynı şartlarda, Kanada’da devam edebiliyorlar.

 • İlkokuldan Kanada’ya ve Dünyadaki En İyi Üniversitelere Giden Yol

  Okullarımızdan mezun olan ögrencilerimiz, yükseköğrenimlerine dünyanın en iyi üniversitelerinin yer aldığı Kanada’da, doğrudan devam etme hakkına sahiptir. Diğer yabancı öğrenciler gibi dil yeterlilik sınavına girmek, hazırlık sınıfında okumak gibi ‘şartlı kabul’ koşullarını yerine getirmek zorunda olmamalarının yanı sıra, Kanada Okulları’nda aldıkları eğitim standartlarının Kanadalı yaşıtlarınınkine eşdeğer olması sebebiyle liseden üniversiteye geçiş ve uyum süreçleri de çok daha kolay olur.

 • Eğitimde Süreklilik Ilkesi

  Okullarımızın anaokulunda baslayan branş ve kulüp dersleri, İlkokulumuzda da devam eder. Böylece miniklerimiz anaokulu çağında tanıştıkları spor ya da sanat aktivitelerini, farklı yoğunluk seviyeleri gözetilerek ilkokulda da yapmaya devam ederken, kendilerini daha iyi geliştirme olanağı bulurlar.

 • Anadili İhmal Etmeden Çift Dil Öğretimi

  Okullarımızda ilkokula baslayan çocuklarımız, 1. sınıftan itibaren Ingilizce ve Fransızcaya devam eder. Türkçe dersi dısında Kanadalı ögretmenler esliginde Ingilizce ve Fransızca egitim alan ögrencilerimiz, üç dille büyümenin avantajlarını hayatları boyunca yasar. Ders programında derinlesen zorluk seviyeleriyle paralel olarak ana kavramlardan olusan bir yapı tasarlanır ve bu kavramlar zaman içinde sürekli tekrar edilir. Kavramlar yıllar içinde tekrar ve tekrar ögretilerek ögrencilerin o konuda daha derinden bilgi edinmeleri saglanır. Ögrenme süreci uzatılarak o konuda uzmanlık saglanana kadar kavramlar tekrar ederek ögretilir.Kanadalı Uzmanlar Tarafından Yapılan E.C.A.A. Degerlendirmesi Amerika ve Kanada basta olmak üzere birçok ülkede basarıyla uygulanan Erken Çocukluk Kabul Degerlendirmesi, ülkemizde Kanada Okulları’nda, Kanadalı uzmanlarca uygulanıyor. Okullarımıza kayıt yaptırmak üzere basvuran aileler için E.C.A.A. degerlendirme ücreti indirimli olup, ödenen miktar kayıt esnasında toplam kayıt ücretinden düşülür.

 • Kanada’da Eğitim Gören Ögrencilerle Aynı Haklara Sahip Olmak

  Okullarımıza kayıt olan her ögrenci, Egitim Bakanlıgı’na bildirilerek Kanadalı ögrencilerle aynı standartlarda egitim aldıkları belgelendirilir. Türkiye’den Kanada’ya giden ögrencilerimiz, egitimlerine yıl kaybına ugramadan devam edebilirler.

 • You and Your World ®

  İlkokulumuzun eğitim programında sınıflar yaş gruplarına göre tasarlanır. Sınıfların, oyun alanlarının ve mobilyaların tasarımında doğal malzemeler kullanılır.

 • 'Organik Beslenme'den 'Organik Yaşam'a

  Anaokulumuzda baslayan organik, %100 doğal, mevsiminde yetişen sebze ve meyvelerle beslenme anlayışı, İlkokulumuzda birkaç adım ileriye giderek, okulun tüm alanlarında hissedilen bir ‘Organik Yaşam’ felsefesine dönüşüyor

 • M.E.B. Onaylı Kanada Eğitim Programı

  Okulumuzun yaptığı uzun çalışmalar sonrasında eğitim programlarına onay veren Talim Terbiye Kurulu tarafından belirli seviyelerde geliştirilen programımız onaylanmıştır. Bu çerçevede, Kanada Eğitim Sistemindeki kazanımlar okulumuzda uygulanmaktadır.

 • Uluslararası Standartlarda Eğitim

  Çok dilli ve çok kültürlü bir ortamda gelişen çocuğunuz, 21. yüzyıl yetkinlikleri kazanmış, tüm dünyaya ayak uydurabilen bir birey olarak yetişiyor. B2 derecesinde Fransızca öğrenerek liseye hızlı bir şekilde hazırlanıyor.

 • Sarmal Yaklaşım(SRP) ile Akademik Performansın En Üst Düzeye Ulaşması

  Öğrenmede Sarmal Yaklaşım, ders programında derinleşen zorluk seviyeleriyle paralel olarak ana kavramlardan oluşan bir ders programının tasarlanması ve bu kavramların sürekli tekrar edilmesini ifade eden bir eğitim yaklaşımıdır. Yeni kavramlar artan zorluk derecesine kademelendirilerek öğretilir ve öğrencilerin o konuda git gide daha derin bilgi edinmeleri sağlanır. Öğrenme süreci uzatılarak, o konuda uzmanlık sağlanana dek kavramlar yinelenerek öğretilir.

  Türkiye’de sadece okullarımızda uygulanan SRP sistemi ile öğrencilerimiz akademik performanslarının en üst noktalarına çıkmakta ve aynı zamanda üniversite hayatlarında aldıkları eğitimi kullanarak daha üst bir akademik düzeye ulaşabilmektedirler.

 • Öğrenci Merkezli Bir Eğitim

  Öğrenci Merkezli Eğitim; öğrenciyi öğrenme sürecinin öznesi olarak görür. Okuldaki ve sınıftaki tüm öğrenme ortamları öğrencinin etkin öğrenebilmesi amacıyla tasarlanır. Öğrenci tüm eğitim öğretim süreçlerinde oldukça aktiftir.

  Öğrenci merkezli eğitim yaklaşımı temel alan etkili bir öğrenmenin gerçekleşmesi sonucu derslerde aktif olan öğrenciler,

  • Merak uyandırma

  • Planlama

  • Araştırma ve keşfetme

  • Çözümleme ve derinleştirme

  • Paylaşma ve yaşantıya uygulama

  becerilerini edinerek yaşamlarının her aşamasında bilgiyi kullanma becerisi kazanırlar.

  Öğrenci Merkezli Eğitim, tüm okullarımızda ve öğrenme ortamlarımızda ilke olarak belirlediğimiz eğitim öğretim yaklaşımımızdır. Bu sayede öğrencilerimiz, onlara sunulan bilgi ve becerileri kalıcı olarak öğrenme fırsatı bulurlar.

 • Uluslararası Projeler

  Okulumuzda öğrencilerimiz başta Kanada ve Amerika ile olmak üzere uluslararası projelere katılırlar. Bu projelerdeki en önemli avantajları dil yetkinlikleri ve dünyanın en ilerideki eğitim programının uygulanması ile elde ettikleri kazanımlardır. Öğrencilerimiz her zaman uluslararası bir network içinde akranları ile bilgilerini paylaşırlar ve çalışırlar. Bu projelerde çalışırken online sınıflar ile Kanada’daki okullarla birebir temas ederler ve konularındaki güncel gelişmeleri takip edebilirler. Aynı zamanda bir başka ülkede olan teknoloji ve bilim alanındaki son gelişmeleri takip edebilirler.

Student Centered Education
Student Centered Education

Öğrenci Merkezli Eğitim; öğrenciyi öğrenme sürecinin öznesi olarak görür. Okuldaki ve sınıftaki tüm öğrenme ortamları öğrencinin etkin öğrenebilmesi amacıyla tasarlanır. Öğrenci tüm eğitim öğretim sür

Organik Yaşam

Sağlıklı beslenmenin çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimini doğrudan etkilediğini çok iyi biliyoruz. Bu yüzden tüm b...

Organik Yaşam